خانه / آموزش سئو / ۵ استراتژی همزمان بهبود رتبه سایت

۵ استراتژی همزمان بهبود رتبه سایت

قوانین سئو در طی سال ها تغییرات زیادی داشته است اما برخی از متخصصان سئو دارای استراتژی هایی برای افزایش دیده شدن در لیست جستجوها و اتوریتی هستند که شما می توانید به آسانی در سال ۲۰۱۶ نیز از آنها استفاده کنید.

بهبود رتبه بندی سایت همانند سال های گذشته کار آسانی نیست. همانطوری که کسب وکارها بیشتر از قبل بر روی سئو سرمایه گذاری می کنند، الگوریتم های رتبه بندی موتورهای جستجو نیز هوشمند تر و پیشرفته تر شده است. نتیجه این است که تکنیک های مورد قبول در سال های گذشته ؛ هم اکنون به عنوان سئوی کلاه سیاه یا کلاه خاکستری در نظر گرفته می شوند. در برخی از موارد، حتی می توانند باعث ایجاد پنالتی از طرف گوگل شوند. هنوز هم چالش های زیادی در این زمینه وجود دارد. ما به لینک ها، ترافیک و رتبه بندی نیاز داریم. چگونه می توان از یک روش قانونی، به تمامی این موارد دست پیدا کرد؟ خوشبختانه، هنوز هم استراتژی های کلاه سفید قدرتمندی وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید ورتبه بندی خود را بهبود ببخشید. در ادامه با ۵ مورد از این استراتژی ها اشنا خواهید شد.

استراتژی سئو

  1. پست مهمان:

در سال ۲۰۱۴ ، یکی از متخصصان سئو در گوگل بیان کرد که پست مهمان در لینک بیلدینگ اهمیت زیادی ندارد. او هشدار داد که اگر در حال ایجاد پست مهمان هستید، باید بدانید که برخی از آنها واقعا می تواند برای شرکت شما بد باشد. مهم تر از همه ، وبلاگ هایی که در آن پست مهمان نوشته می شود، همیشه بهترین و ساده ترین روش برای دریافت بک لینک بودند. اغلب یک پست مهمان استاندارد ۵۰۰ کلمه بوده و شامل هیچ لینکی به منبع نیست. من نمی گویم که شما با نوشتن ۵۰۰ کلمه هیچ منفعتی به دست نخواهید آورد. البته که شما می توانید از این طریق مزایایی برای خود داشته باشید اما اکثریت قریب به اتفاق وبلاگ نویسانی که پست مهمان در سایت خود دارند به نگرانی ها و دغدغه های کاربران اهمیتی نمی دهند. برای آنها مهم نیست که شما ارزشی از این پست دریافت می کنید یا خیر. آنها تنها به دریافت لینک فکر می کنند .همین امر باعث شده است که اسم پست مهمان برای برخی از افراد خوشایند نباشد. اما این کار می تواند فرصت خوبی در اختیار شما بگذارد. به جای تمرکز بر روی به دست آوردن لینک، پست مهمان می تواند به گونه ای دیگر در فرآیند سئو به شما کمک کند . با ارسال مداوم پست های عالی و عمیق در وبلاگ های مرتبط شما می توانید اتوریتی بیشتری به دست بیاورید و مطمئن شوید که مطالبتان در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود. همچنین شما قادر خواهید بود با استفاده از محتوای با کیفیت ترافیک واقعی به سمت سایت خود جذب کنید. این تقریبا همان کاری است که فرآیند لینک بیلدینگ انجام می دهد. نوشتن پست های کم کیفیت به همراه لینک سایت ، چیزی است که در گذشته وجود داشت. اما نوشتن پست مهمان هنوز هم یک ابزار قدرتمند برای افزایش اتوریتی و دیده شدن در موتورهای جستجوست به شرطی که درست به کار رود.

  1. اینفوگرافیک ها:

اینفوگرافیک ها یک روش قدرتمند برای به دست آوردن توجه افراد به صورت سریع و شهودی هستند. به همین خاطر نیز اینگونه موارد در میان افراد از محبوبیت خاصی برخوردارند. این گونه موارد همچنین می تواند یک روش موثر برای به دست آوردن بک لینک های با کیفیت محسوب شود. بعد از اینکه اینفوگرافیک خود را ایجاد کردید، می توانید از ابزارهایی همچون SeigeMedia Embed Code Generator استفاده کنید تا کدهای مورد نظر خود را ایجاد کنید. این همان کدی است که افراد با آن، اینفوگرافیک های شما را در سایت خود منتشر می کنند. بنابراین در داخل اینفوگرافیک ها درخواستی برای لینک کردن به سایت خود قرار دهید . در این حالت مخاطبان می توانند سایت شما را مشاهده کنند. مطمئننا برخی از افراد آن را نادیده می گیرند اما بیشتر آنها اینفوگرافیک های شما را به هنگام پست مطالبشان، منتشر خواهند کرد. همین امر باعث ایجاد یک هایپرلینک به سایت شما خواهد شد.برای اینکه اینفوگرافیک های خود را در اختیار افراد بیشتری قرار دهید، از منتشر کننده های اینفوگرافیک استفاده نمایید. بیشتر این منتشر کننده ها، توضیحاتی را در مورد اینفوگرافیک می خواهند و آن را ذخیره می کنند و زمانی که فردی به یک گرافیک عالی در این زمینه نیاز داشته باشد، اینفوگرافیک شما را پیدا می کنند. منتشر کننده های رایگان معمولا به سرعت تغییر می کنند، بنابراین مطمئن شوید که سایت مناسبی را برای اینکار انتخاب می کنید. اگر می خواهید بیشتر از این مورد استفاده کنید می توانیدبه این سایت ها سری بزنید و به دنبال اینفوگرافیک های یکسان با حوزه کاری خود باشید. سپس به دنبال افرادی بگردید که به این اینفوگرافیک ها دسترسی داشته اند. در نهایت از این کاربران بخواهید، اینفوگرافیک شما را نیز ببینند.

اینفوگرافیک و سئو

اینفوگرافیک های همه کاره بهترین روش برای گرفتن بک لینک از سایت های مرتبط مختلف است.

  1. وبلاگ های شخصی مدیر عامل یا سایر کارمندان:

وبلاگ نویسی به شما اجازه می دهد با سایر خوانندگان ارتباط داشته باشید. بیشتر وبلاگ نویسان به شکل رسمی مطالبی را می نویسند . اینگونه وبلاگ ها مطمئننا حرفه ای هستند. استفاده از وبلاگ های شخصی در کار همچون وبلاگ مدیر عامل یا کارمندان می تواند یک روش خوب برای تولید محتوای مناسب برای خوانندگان باشد. در این شرایط خواننده حس می کند مطالب شما به صورت طبیعی نوشته شده است. این افراد می توانند در مورد علایق شخصی خود و علایقی که با اهداف شرکت همپوشانی دارد مطالبی بنویسند.

وبلاگ های این چنینی یک روش خوب برای ایجاد یک بینش خاص است زیرا کارمندان خاصی مواردی را می دانند که هیچ کس دیگری در تیم کاریتان از آن اطلاع ندارد. به عنوان مثال، کاربرد قانونی محصولاتی که در حال توسعه آن هستید چیست؟ افرادی را پیدا کنید که در مورد قانون اطلاعاتی داشته باشند و در این مورد مطلب بنویسند. در این صورت افرادی که در شرکت های دیگر در موقعیت یکسانی قرار دارند، به خواندن مطالب شما علاقه مند خواهند شد. وبلاگ های شخصی حرفه ای نیز می تواند یکی از منابع خوب باشد. شما می توانید یک وبلاگ چند وجهی بر روی سایت شرکت خود پیشنهاد کنید که در آن همه موارد پوشش داده می شود. همچنین شما می توانید وبلاگ هایی برای اعضای تیم خود داشته باشید که به وبلاگ شرکت لینک دارند.

  1. شکست دادن قهرمانان:

شما چگونه می توانید در حوزه کاری خود قهرمان شوید؟ اینکار تنها با اشغال کردن موقعیت افراد قهرمان به دست می آید. شما می توانید برای دستیابی به این موقعیت از لینک بیلدینگ و محتوای عالی استفاده کنید. به محتوایی که در حال حاضر دارید و توانسته است توجه افراد را به خود جذب کند، نگاهی بیندازید. قطعاتی از محتوا را پیدا کنید که ۱ ) فکر می کنید عالی است ۲ ) در جستجوی ارگانیک عالی عمل می کند. دامنه خود و آدرس این صفحات را در سایت هایی همچون Open Site Explorer قرار دهید تا متوجه شوید چه کسانی به شما لینک داده اند. تمامی سایت های لینک دهنده را به صورت فایل اکسل دانلود کنید. حالا دوباره به پست خود نگاه کنید. اگر پست طولانی تر بود، بهتر نبود؟ آیا تمامی موارد برای داشتن یک پست خوب و عالی در آن رعایت شده است؟ اگر با جزییات بیشتری منتشر می شد، بهتر نبود ؟ بعد از پاسخگویی به این سوالات می توانید از روش های مختلفی برای بهبود آن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که محتوا تنها یک محتواست . محتوای شما ممکن است تنها یک پست وبلاگی نباشد. این محتوا ممکن است یک اینفوگرافیک ، ویدئو یا تصویر باشد. اما به خاطر داشته باشید که تنها زمانی برنده می شوید که محتوای شما دیده شود. بعد از ایجاد محتوای با ارزش باید آن را در اختیار افراد مناسب قرار دهید. اغلب دسترسی به چنین افرادی کمی دشوار به نظر می رسد. نرخ موفقیت این تلاش ها اغلب پایین است. اما شما محتوایی دارید که ممکن است افراد زیادی به آن علاقه مند باشند. به یاد داشته باشید که به هنگام استفاده از سایت هایی همچون Open Site Explorer ، باید به دنبال موارد بهبود یافته باشید . آن را به صورت فایل اکسل دانلود کنید و در یک زمان مناسب به بررسی آن بپردازید . بعد از آن لیستی را تهیه کنید که در آن افراد علاقه مند به محتوای شما مشخص شده باشد.

  1. مصاحبه کردن :

هر کسی می تواند محتوا تولید کند و سخن هر فردی می تواند بسیار ارزشمند باشد. بنابراین اگر یک شرکت سطح بالا هستید،به احتمال زیاد بیشتر از سایرین مصاحبه خواهید کرد. شما می توانید از همین طریق برند خود را به فروش برسانید.زمانی که جلوی دوربین هستید یا در صفحه روزنامه دیده می شوید، برند شماست که دیده می شود. اگر اعتماد به نفس کافی ودانش گسترده داشته باشید، خوانندگان به شما اعتماد خواهند کرد. به یاد داشته باشید که تصمیم گیری در مورد خرید توسط الگوریتم های بسیار پیچیده ایجاد نمی شود. شما هنوز هم در حال فروش محصولات خود به انسان ها هستید. بازدید کنندگان و خوانندگان مطالب شما به فردی نیاز دارند که مشکلاتشان را رفع کند. این یک رقابت بزرگ محسوب می شود. مصاحبه ها همچنین فرصت صحبت مستقیم در مورد پیشنهادات شرکت شما را نیز پیشنهاد می کند. شما می توانید به محصولات جدید، تخفیف ها و به روزرسانی های خود اشاره کنید. صحبت کردن در مورد این مسائل در مصاحبه ها باعث می شود در معرض دید قرار بگیرید. اگر توسط ایمیل مصاحبه می کنید لینک سایت خود را به متن اضافه کنید .

نتیجه گیری:

هنوز هم با استفاده از استراتژی های درست، امکان بهبود رتبه بندی وجود داردهمه فاکتورهای بهینه سازی سایت را با دقت و طبیعی انجام دهید.اینکار را می توان با هدف قرار دادن مخاطب درست، تشویق افراد برای به اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی یا سایر روش ها انجام داد.

تهیه شده توسط تیم ایران سئو سایت

درباره iranseosite

محمد دانیالی هستم سال های بسیاری است سابقه وبمستری و بازاریابی دارم.به صورت تخصصی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت دارم و پروژه های بسیاری را به نتیجه رساندم.

یک مطلب مهم

کلمات کلیدی و سئو 2017

۴ نکته در مورد سئو ۲۰۱۷

حالا که کار بر روی وب سایت خود را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرده اید …

یک نظر برای این پست وجود دارد

  1. مطلب بهینه سازی تون عالی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *