خانه / آموزش سئو / ۵ روشی که در آن سئو و پی آر باید با هم کار کنند

۵ روشی که در آن سئو و پی آر باید با هم کار کنند

برای نتیجه بهتر در مارکتینگ خود سئو و پی ار را با هم انجام دهید.

زمانی که صحبت از بازاریابی دیجیتال به میان می آید، سئو و پی آر باید به همراه یکدیگر کار کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد همین موضوع صحبت کنیم.

با وجود چشم اندازهای دیجیتال در حال رشد، بازاریابی و کانال های ارتباطی به همراه یکدیگر کار می کنند تا بیشتر از قبل به هم نزدیک شوند. یک همکاری آسان بین پی آر و سئو وجود دارد. به همین خاطر محتوای خوب و توسعه موفق، بخش جدایی ناپذیر سئو محسوب می شود. خوب حالا سوال اینجاست که این دو واژه متفاوت چگونه می توانند به همراه یکدیگر به کار روند و کسب وکارهای تجاری را برای رسیدن به اهدافشان کمک نمایند؟

آموزش پیشرفت هر دو مورد سئو وشبکه های اجتماعی :

خوب اجازه دهید بحث خود را با یک مسئله واضح و روشن آغاز کنیم و آن آموزش است. زمانی که کار خود را با متخصصان رشته های دیگر آغاز می کنید، به راحتی فراموش می کنید که این افراد چیزهایی که شما می دانید را به خوبی نمی دانند.متخصصان پی آر در مورد تاثیر رسانه های آنلاین بر روی سئو و رنکینگ کلمات کلیدی چیزی یاد نگرفته اند، بنابراین قبل از اینکه وارد حوزه کاری آنها شوید، چرایی و چگونگی کار را برایشان توضیح بدهید. شما می توانید اینکار را طی جلسات کوتاهی در چند هفته انجام دهید. همچنین به آنها بیاموزید که می توانند از این رابطه دوطرفه سود ببرند. به آنها بگویید که این رابطه چه مزایایی برایشان خواهد داشت. هرچند این رابطه یک رابطه یک طرفه نیست. همانند متخصصان پی آر، متخصصان سئو کار نیز در باره حوزه کاری این افراد چیزی نمی دانند. پس سعی کنید شما هم مسائل مورد نیاز را یاد بگیرید. به عنوان مثال، توسعه رسانه تنها بخشی از شغل سئوکاران و بازاریابان محتواست اما تنها یک متخصص پی آر کارآزموده و متخصص چگونگی و چرایی آن را به خوبی درک می کند.

سئو

بهینه سازی لینک ها در پوشش به دست آمده:

دومین مورد لینک هاست. تیم سئوی شما باید به تیم پی آر کمک کند تمامی لینک های به دست آمده در پوشش رسانه ای را بهینه سازی کنند. متخصصان سئو می توانند در انتخاب لینک هایی که کلمات کلیدی مورد نظر را برای افزایش رنکینگ دارند کمک کنند. همچنین آنها می توانند متخصصان پی آر را مطمئن سازند که از URL مناسبی برای لینک کردن استفاده می کنند. اما تنها به دست آوردن لینک اهمیت ندارد. سئوکاران باید با متخصصان پی آر در مورد تمامی لینک هایی که از اسپانسر های مالی دریافت کرده اند مشورت نمایند تا توسط موتورهای جستجو جریمه نشوند.

مدیریت توسعه رسانه ها:

توسعه تاثیر گذار یک بخش ضروری در هر استراتژی بازاریابی است و بسته به اندازه شرکت، تیم مناسب نیز باید انتخاب شود. این موضوع می تواند کمی گمراه کننده باشد. زیرا مدیران دوست ندارند افراد متعددی در یک شرکت به توسعه تاثیر گذار متفاوتی دست پیدا کنند. برای کمک به حذف این موانع، دستورالعمل هایی را برای انواع مختلف توسعه تنظیم کنید که تیم های مختلف هر کدام از این موارد را رعایت کنند. به عنوان مثال تیم پی آر شما باید با رسانه های گروهی خود رابطه داشته باشد در حالیکه تیم بازاریابی محتوا باید با وبلاگ نویسان و متخصصان محتوا ارتباط داشته باشند. این لیست را با همه افراد به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید که این روابط قبلا وجود نداشته است. اینکار به شما کمک می کند زمان خود را هدر ندهید. ابزار GroupHigh یک ابزار عالی است که می تواند در مدیریت توسعه به شما کمک کند.

تراز بندی پیام ها و داستان ها:

با وجود تیم های متعددی که توسعه را مدیریت می کنند، شما باید داستان های مختلفی در یک زمان واحد داشته باشید. بنابراین سعی کنید تیم پی آر و سئوی خود را در یک پیام گسترده تر ترازبندی کنید.

به اشتراک گذاری و تقویت محتوا:

ایجاد محتوا کار دشواری است. در برخی از مواقع، بازاریابان محتوا و متخصصان پی آر به سختی کار می کنند تا محتوای عالی برای مخاطبان متفاوت ایجاد نمایند.زمانی که محتوایی ایجاد می شود آن را با تیم دیگر به اشتراک بگذارید تا بتوانند از آن استفاده کنند. به عنوان مثال فرض کنید تیم بازاریابان محتوا یک اینفوگرافیک برای تاثیر گذاران ایجاد کرده اند. تیم پی آر می تواند همین اینفوگرافیک را دریافت نماید و آن را در منابع رسانه ای خود استفاده کند. در این صورت لینک های بیشتری برای تیم جستجو ایجاد خواهد شد. همین تلاش ها به تیم ها اجازه می دهد KPI بیشتری را تحت تاثیر خود قرار دهند. متخصصان پی آر معمولا دوست دارند KPI های ملموس تری را در کمپین های خود مورد استفاده قرار دهند و متخصصان سئو آن را توسعه می دهند. متخصصان پی آر می توانند از تغییرات رنک کلمات کلیدی بر روی صفحات استفاده کنند و سئو نیز می تواند چگونگی به کارگیری این لینک ها را به خوبی نشان دهد. سعی کنید با تیم های دیگر ارتباط موثری داشته باشید. مطمئن شوید هر کدام از تیم ها به روز هستند و از کارهای دیگران اطلاع دارند.

ارائه شده توسط تیم بهینه سازی سایت -ایران سئو سایت

درباره iranseosite

محمد دانیالی هستم سال های بسیاری است سابقه وبمستری و بازاریابی دارم.به صورت تخصصی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت دارم و پروژه های بسیاری را به نتیجه رساندم.

یک مطلب مهم

کلمات کلیدی و سئو 2017

۴ نکته در مورد سئو ۲۰۱۷

حالا که کار بر روی وب سایت خود را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرده اید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *