Top

راهنمای استفاده از ریدایرکت ۳۰۱

راهنمای استفاده از ریدایرکت ۳۰۱

هنگامی یکه شما نیاز به ریدایرکت ۳۰۱ یک وب سایت یا یک صفحه منحصر به فرد به مکان های دیگر را دارید تاکتیک های مختلف وجود دارد

هر یک از این تاکتیک ها مزایا و مشکلات خود را دارند اما اگر به درستی و بهترین عمل اجرا نشوند باعث ایجاد نگرانی می­شوند مانند  ریدایرکت ۳۰۱ به صورت نا صحیح.

در این راهنما ما تمرکز را بر ریدایرکت ۳۰۱ و ریدایرکت ۳۰۲ تغییر مسیر و گزینه تگ کنونیکال بحث می­کنیم و چگونگی اینکه شما بتوانید برای محتوای تکرار غلبه کنید .

برخی از مشاوره ها از یک مقاله قبلی در سئو که توسط برادمیلر نوشته شدا را با هدایت به روز از Moz ، گوگل و همکاران خود ما منابع شده است.

ریدایرکت 301 در سئو

ریدایرکت (تغییر مسیر) چیست ؟

یک تغییر مسیر به سادگی عبارت از URL آنها در اصل به یک صفحه وب مختلف درخواسته شده است این کار برای هر بازدید کنندگان و موتور های جستجو استفاده میشود.

چرا از تغییر مسیر یا ریدایرکت استفاده می­کنیم ؟

با توجه گفته های بخش بلاگ سایت hubspot سه دلیل اصلی وجود دارد که ما از یک تغییر مسیر استفاده می­کنیم

  • برای مجامع وب مشترک با یک URL برای به حداکثر رساندن قدرت دامنه

بنابراین اگر در نسخه های متعدد از نام دامنه خود وجود داشته باشد یک فرصت وجود دارد که بتوان یک با تغییر مسیر دائم از نسخه سایت به نسخه سایت مورد نظر انتقال داد.

  •  نام تجاری جدید و یا تغییر نام یک وب سایت با آدرس های مختلف

شما با استفاده از یک تغییر مسیر دائمی نام وب سایت خود را تغییر می­دهید.

  • برای هدایت ترافیک به وب سایت از طریق آدرس متعلق به همان سازمان

گاهی اوقات ممکن است ادرس ها به نام تجاری مناسبی هدایت شوند دلایل بی شماری دیگر وجود دارد که شما از تغییر مسیر ها استفاده می­کنید.

 تغییر مسیر ۳۰۱ چیست ؟

همانطور که قبلا ذکر شد تغییر مسیر ۳۰۱ تغییر مسیر دائمی است این را اساسا کاربران و موتوو های جستجو می گویند برای اطلاعاتی که در حال حاضر در جای دیگری ساکن است استفاده می شود .یک انتقال دائم اعتبار سایت و مسیر بازدیدکنندگان.

ریدایرکت در سئو و بهینه سازی وب

مزیای تغییر مسیر ۳۰۱

با تووجه به مطب نوشته شده در مقاله  guide to response codes پاسخ نوشته شده توسط Aimee Jarboe از وب سایت سئو واچ :

۳۰۱ پاسخ ایده آل برای اصلاح بازدیدکنندگان  که به نسخه غلط از دامنه خود امده است این کد نیز باید هنگامی استفاده شود که شما وب سایت را به روز رسانی کرده باشید.

از نظر سئو یک لینک از یک صفحه ۳۰۱ هدایت می­شوید باید هر گونه قدرت رتبه بندی در مقایسه با یک لینک از یک صفحه را داشته باشد.

یک فرض قبلا بر گزار میشود که باعث از دست دادن رتبه می شد اما این است که دیگر مورد را با عنوان MOZ در اوت ۲۰۱۶ گزارش شد و انتقال اعتبار صحیح مورد تایید قرار گرفت.

در ماه فوریه جان مولرازگوگل اعلام کرد هیچ رتبه برای ۳۰۱ یا ۳۰۲ تغییر مسیر از Http به httpsاز دست داده نمی شود.

گری از گوگل اعلام کرد که گوگل مراقبت می کند که روش تغییر مسیری که استفاده می کنید از ۳۰۱ یا ۳۰۲ و یا ۳۰۷ است .

گری این را هم گفت که در هر ۳۰۰ تغییر مسیر همه رتبه از دست داده نمی­شود.

چه تفاوتی بین ریدایرکت ۳۰۱ و یک برچسب متعارف (canonical tag) وجود دارد ؟

با پرچسب متعارف (canonical tag) تمام نسخه های یک قطعه از محتوا برای هر کسی را ببینید در دسترس هستند اما انها نمایه شده است و نه اینکه برچسب متعارف باعث افزایش رتبه شود.

با یک ریدایرکت ۳۰۱ صفحه اصلی دیگر وجود دارد و هر مقام لینک خواهد شد .

نگارش  ویژگی است که اغلب به اشتباه به عنوان جایگزین ۳۰۱ استفاده می­شود به جای ارسال نظر فیزیکی کاربر به صفحه اخیر مربوط  rel=”canonical” می­شود rel که سیگنال است و صرفا به نفع موتور­های جستجو است برای درک بهتر صفحات مرتبط وب سایت.

۱نظر
  • تنور
    بهمن ۲, ۱۳۹۵در ۱:۳۸ ب٫ظ

    ممنون از مطلبتون در مورد بازاریابی

ارسال یک نظر